Znaky parurézy

Chování paruretiků

Paruretici se pokouší přízpůsobit sebe a svůj život problému s močením, jak to jen jde. V případě, že se mají vzdálit od svého domova, omezují příjem tekutin. Odmítají jakékoliv delší společenské události, cestování, sportovní aktivity a podobně.

Většina takto postižených lidí vykonává řadu "rituálů". Mají zmapované okolí, kde se pohybují a vědí, kde najdou pro ně "bezpečnou" toaletu. Také používají řadu výmluv, aby svůj problém jakkoliv skryli.

Při samotné snaze o močení se snaží vytvořit co největší hluk (spláchnutí toalety, puštění vody z kohoutku) aby úspěšně zakryli své močení (nebo nemožnost se vymočit).

I přes všechny snahy je pro paruretiky nejpříjemněji na vlastní toaletě doma a snaží se vyvarovat veřejným toaletám za každou cenu.

Příčiny selhání

Paruretici nejčastěji uvádějí několik faktorů, které u nich vyvolávají typický projev parurézy, tedy neschopnost spustit proud moči.

- Výskyt další osoby na toaletách, nebo alespoň představa, že by tam někdo mohl být nebo přijít. Přítomnost cizích lidí někdy vede k větším zábranám než přítomnost přátel nebo příbuzných, ale může tomu být i naopak.


- Důležitou roli hraje také blízkost. Dodržení jisté intimní sféry je přirozené pro každého, u paruretiků je však tato vzdálenost často nepřiměřeně velká. 


- Časový stres je významným faktorem, který se uplatní především při cestování (zastávky na močení) a vždy, když někdo čeká, až se vymočíte (přátelé ve společnosti, fronta na toaletu).

- Hluk na toaletách, nebo naopak příliš velké ticho. V některých případech může hluk paruretikům spíše pomoci.

- Poloha toalet. Nejčastější stížnost ohledně fyzických stimulů na veřejných toaletách je absence dostatečné dělící stěny na pisoárech a dveří v kabinkách. Mnoho paruretiků podotýká, že nemohou močit (nebo se vyprázdnit) v kabinkách v případě, že zde chybějí dveře  nebo dokonce pokud se nemohou zamčít.
 

Přihlášení

Novinky

Anketa

Závěrečná práce po stránce přínosu

Líbí se mi, je pro mě přínosná
(72.2%)
Líbí se mi, ale je pro mě příliš odborná
(5.6%)
Je dobrá, ale přivítal bych spíše příručku, která by popisovala léčbu
(11.1%)
Je ucházející, většinu informací už ale znám
(5.6%)
Příliš se mi nelíbí, nepřináší nic nového
(0%)
Nelíbí se mi
(5.6%)
Celkem hlasů: 18
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno.
Ukázat podrobnosti
© Stydlivy-mechyr.cz 2010 - 2013
Tvorba webových stránek vddesign.cz / Design: Němec webdesign Kvízy