Metoda CO2

Nová metoda léčby parurézy popsaná terapeutem Monroem, Ph.D. spočívá v zadržování dechu před močením. Tím dojde ke zvýšením oxidu uhličitého v těle, který vyvolá následnou relaxaci a snadnější močení lidem s parurézou.

Poprvé byla tato metoda vyzkoušena na 20 letém muži s těžším stupněm parurézy. Ve čtyřech týdnech měl projít zkouškou, při které měl odevzat svoji moč. Trpěl parurézou již řadu let a terapeutické pokusy, které mu měly umožnit snadné močení před ostatními lidmi, byly neúspěšné. Bylo ověřeno, že zvýšená koncentrace CO2 v těle pomáhá lidem relaxovat, a proto se doporučuje, aby zadrželi dech těsně před močením (V některých případech může zvýšení CO2 vyvolat pravý opak, zvýšit úzkost a panický strach. Tato metoda by proto měla být vyzkoušena nejdříve doma, jako případná prevence)

První pokusy byly prováděny na velkých veřejných toaletách, v době, kdy nebyly přeplněny. Pacient tedy neměl takové obavy, že je sledován. Navíc se pokusil močit, když měl plný močový měchýř, aby byla zvýšena pravděpodobnost úspěchu. Po proceduře oznámil, že se cítil sice nervózní, ale močení bylo úspěšné. Zjistil že mu pomohlo při první zkoušce zadržet dech na 30 vteřin. Možnost zadržení dechu mu dalo velkou jistotu: dalo mu pocit, že se může vymočit kdykoliv a kdekoliv a strach mu při tom nijak nezabrání. Do dvou týdnů rychle pokročil v močení v malých a více zalidněných mužských toaletách, kde mohl být sledován více lidmi. Také zjistil, že může močit bez čekání a velkého usilí a zastavení dechu nyní zkrátil na 10 vteřin. Byl úspěšný v přítomnosti lékaře a cítil, že je jeho problém na mnoho let odstraněn.

Doporučujeme vyzkoušet v rámci samoléčby. Jak se metodu naučit naleznete ve článku BH - technika zadržení dechu

.

 


Přihlášení

Novinky

Anketa

Závěrečná práce po stránce přínosu

Líbí se mi, je pro mě přínosná
(72.2%)
Líbí se mi, ale je pro mě příliš odborná
(5.6%)
Je dobrá, ale přivítal bych spíše příručku, která by popisovala léčbu
(11.1%)
Je ucházející, většinu informací už ale znám
(5.6%)
Příliš se mi nelíbí, nepřináší nic nového
(0%)
Nelíbí se mi
(5.6%)
Celkem hlasů: 18
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno.
Ukázat podrobnosti
© Stydlivy-mechyr.cz 2010 - 2013
Tvorba webových stránek vddesign.cz / Design: Němec webdesign Kvízy