Články o paruréze

22. 11. 2012 | Názory na BH techniku

BHkomentareNásledující příspěvky a názory na BH techniku pocházejí od lidí z IPA fóra. Jedná se o volné překlady celých komentářů a   vybraných částí, které jsou v následném textu zvýrazněny kurzívou. Autoři textů nejsou z důvodu zachování anonymity uvedeni.
Článek věnující se BH technice naleznete zde.


"Není to nějaká blbost?!"

Můj příběh ohledně učení se BH byl téměř stejný jak u ostatních. Prvních několik pokusů jsem si myslel, že je to nějaká blbost. Byl jsem frustrovaný, zklamaný a kompletně demotivovaný. Po… (nevím, roce?) jsem to zkusil znovu. Koupil jsem si stopky, vzal si na toaletu kousek papíru, pero a zkoušel zadržet dech na co nejdelší dobu. A zjistil jsem, že to bylo opět k ničemu. Pak mi Dominic napsal důležitou větu:

Číst dál...

11. 11. 2012 | Technika zadržení dechu

BHO metodě CO2 (zadržení dechu) a možnostech využití při léčbě parurézy, jsme už na stránkách psali(odkaz na článek). Několik z nás CO2 vyzkoušelo, ale bez většího úspěchu. Z jakého důvodu to bylo? Je možné techniku provádět špatně? Jakým způsobem tedy mám postupovat, aby vše správně zafungovalo? Funguje metoda u každého a za všech okolností? Odpovědi se dozvíte v následujícím článku.

Číst dál...

14. 10. 2011 | Komfortní zóna aneb neflákej se!

komfortnizonaJistě jste si mnohokrát všimli, že důsledkem toho, jak se v dané situaci (především ve společnosti) cítíte je skutečnost, kolikrát a za jakých okolností jste se v této situaci již ocitli.

Číst dál...

15. 8. 2011 | Metoda CO2

Nová metoda léčby parurézy popsaná terapeutem Monroem, Ph.D. spočívá v zadržování dechu před močením. Tím dojde ke zvýšením oxidu uhličitého v těle, který vyvolá následnou relaxaci a snadnější močení lidem s parurézou.

Číst dál...

8. 9. 2010 | Fyziologie močení

Paruréza se týká neschopnosti močit za určitých okolností. Zaměříme se nyní na samotné močení. Podíváme se na problém z pohledu anatomického. Nejdříve něco málo o stavbě močového měchýře, poté o samotné funkci močení a na závěr o souvislosti s parurézou. 

Číst dál...

11. 1. 2010 | Fáze parurézy

Jelikož každý paruretik ve své léčbě prochází různými fázemi, pokusil jsem se zamyslet a sestavit podle svých pocitů tabulku, týkající se právě těchto období. Mezi jednotlivými fázemi je třeba překonat určité "hranice" parurézy, abyste pokračovali v léčbě dále a nezůstali na mrtvém bodě. Berte ale toto rozdělení pouze s nadhledem, jelikož u každého jedince mohou být fáze různé, v závisloti na okolnostech. Bližší informace o stupních parurézy naleznete v článcích, které chystám na únor.

Číst dál...

Přihlášení

Novinky

Anketa

Závěrečná práce po stránce přínosu

Líbí se mi, je pro mě přínosná
(72.2%)
Líbí se mi, ale je pro mě příliš odborná
(5.6%)
Je dobrá, ale přivítal bych spíše příručku, která by popisovala léčbu
(11.1%)
Je ucházející, většinu informací už ale znám
(5.6%)
Příliš se mi nelíbí, nepřináší nic nového
(0%)
Nelíbí se mi
(5.6%)
Celkem hlasů: 18
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno.
Ukázat podrobnosti
© Stydlivy-mechyr.cz 2010 - 2013
Tvorba webových stránek vddesign.cz / Design: Němec webdesign Kvízy