Následující příspěvky a názory na BH techniku pocházejí od lidí z IPA fóra. Jedná se o volné překlady celých komentářů a vybraných částí, které jsou v následném textu zvýrazněny kurzívou. Autoři textů nejsou z důvodu zachování anonymity uvedeni.
Článek věnující se BH technice naleznete zde.
Můj příběh ohledně učení se BH byl téměř stejný jak u ostatních. Prvních několik pokusů jsem si myslel, že je to nějaká blbost. Byl jsem frustrovaný, zklamaný a kompletně demotivovaný. Po… (nevím, roce?) jsem to zkusil znovu. Koupil jsem si stopky, vzal si na toaletu kousek papíru, pero a zkoušel zadržet dech na co nejdelší dobu. A zjistil jsem, že to bylo opět k ničemu. Pak mi Dominic napsal důležitou větu:
O metodě CO2 (zadržení dechu) a možnostech využití při léčbě parurézy, jsme už na stránkách psali(odkaz na článek). Několik z nás CO2 vyzkoušelo, ale bez většího úspěchu. Z jakého důvodu to bylo? Je možné techniku provádět špatně? Jakým způsobem tedy mám postupovat, aby vše správně zafungovalo? Funguje metoda u každého a za všech okolností? Odpovědi se dozvíte v následujícím článku.
Jistě jste si mnohokrát všimli, že důsledkem toho, jak se v dané situaci (především ve společnosti) cítíte je skutečnost, kolikrát a za jakých okolností jste se v této situaci již ocitli.
Nová metoda léčby parurézy popsaná terapeutem Monroem, Ph.D. spočívá v zadržování dechu před močením. Tím dojde ke zvýšením oxidu uhličitého v těle, který vyvolá následnou relaxaci a snadnější močení lidem s parurézou.
Paruréza se týká neschopnosti močit za určitých okolností. Zaměříme se nyní na samotné močení. Podíváme se na problém z pohledu anatomického. Nejdříve něco málo o stavbě močového měchýře, poté o samotné funkci močení a na závěr o souvislosti s parurézou.
Jelikož každý paruretik ve své léčbě prochází různými fázemi, pokusil jsem se zamyslet a sestavit podle svých pocitů tabulku, týkající se právě těchto období. Mezi jednotlivými fázemi je třeba překonat určité "hranice" parurézy, abyste pokračovali v léčbě dále a nezůstali na mrtvém bodě. Berte ale toto rozdělení pouze s nadhledem, jelikož u každého jedince mohou být fáze různé, v závisloti na okolnostech. Bližší informace o stupních parurézy naleznete v článcích, které chystám na únor.
Tímto bych chtěl požádat a poprosit všechny studenty středních škol (muže i ženy…